De Bauhaus School, eerst gevestigd in Weimar en later in Dessau, ontketende tussen 1919 en 1933 een revolutie in architectonische en esthetische concepten en praktijken. De gebouwen die opgetrokken en ingericht zijn door de professoren van de school – Walter Gropius, Hannes Meyer, Laszlo Moholy-Nagy en Wassily Kandinsky – waren de aanzet van de Moderne Beweging, die een groot deel van de architectuur van de 20e eeuw heeft gevormd. Het gebouw van de Bauhaus School in Weimar is representatief voor de progressieve architectonische concepten van de Jugendstil in de overgangsfase tussen historisme en het modernisme. Het gebouw werd in 1923 versierd met muurschilderingen van Herbert Beyer. In 1925 moest de school om politieke redenen sluiten. In Dessau vond Bauhaus nieuw onderdak en beleefde een korte maar zeer invloedrijke periode. In 1933 werd Bauhaus definitief gesloten. In 2017 is de werelderfgoedsite uitgebreid met gebouwen die tot stand kwamen onder de leiding van Hannes Meyer, de opvolger van Gropius tot 1930. Het gaat om diverse galerijflats in Dessau en de ADGB Handelsschool in Bernau. De uitbreiding laat de bijdrage zien van Bauhaus aan sobere ontwerpen, functionalisme en sociale hervormingen. Bauhaus veroorzaakte een revolutie in het denken over en in de praktijk brengen van architectuur in de 20ste eeuw.
Haus Am Horn
Haus am Horn werd in 1923 gebouwd in Weimar ter gelegenheid van de allereerste Bauhaus-tentoonstelling. Het iconische, kubusvormige gebouw is ontworpen door Georg Muche en diende als het ultieme prototype voor modern, functioneel en betaalbaar wonen.Met zijn innovatieve indeling—waarbij alle kamers gegroepeerd zijn rondom een centrale, lichte woonkamer—en het gebruik van destijds hypermoderne materialen, ontketende het een revolutie in de architectuur. Zelfs de meubels in het huis werden ontworpen.









Voormalige Kunstnijverheidsschool (Van de Velde-gebouw)
Het Van de Velde-gebouw in Weimar werd tussen 1905 en 1906 ontworpen door de Belgische architect Henry van de Velde voor de Großherzogliche Kunstgewerbeschule. Het gebouw is een meesterwerk van de vroege moderne architectuur en kenmerkt zich door zijn functionele indeling, hoefijzervormige ramen en indrukwekkende dakateliers met veel natuurlijk licht.In 1919 fuseerde deze school met de kunstacademie tot het wereldberoemde Staatliches Bauhaus onder leiding van Walter Gropius. Het gebouw vormde zo de letterlijke en figuurlijke bakbakermat van de Bauhaus-beweging. Tegenwoordig hoort het interieurrijke monument bij de Bauhaus-Universität Weimar en is het officieel erkend als UNESCO-werelderfgoed.

Hoofdgebouw Bauhaus-Universität Weimar
Het Hoofdgebouw van de Bauhaus-Universität Weimar werd tussen 1904 en 1911 ontworpen door de invloedrijke Belgische architect Henry van de Velde. Het gebouw geldt als een van de belangrijkste monumenten van de vroege moderne architectuur, beroemd om zijn innovatieve stalen dakconstructie, indrukwekkende ateliers en het monumentale, golvende trappenhuis.In 1919 werd hier geschiedenis geschreven toen Walter Gropius er het wereldberoemde Staatliches Bauhaus oprichtte. In dit gebouw bevond zich destijds ook de directeurskamer van Gropius. Vanwege deze unieke historische en architectonische waarde is het gebouw sinds 1996 officieel erkend als UNESCO-werelderfgoed.

Vrienden van Dutch Traveljunk
Loop eens binnen bij de vrienden van Dutch Traveljunk. Allemaal leuke mensen die ik persoonlijk ken 🙂
Rowan Falchi Jewelry
Rowan leerde ik een jaartje of 12 geleden kennen in mijn stamkroeg. In die tijd was ze al heel kunstzinnig en haar hoofd zat boordevol ideeën. In 2014 studeerde ze af als sieraden ontwerper aan de kunstacademie in Maastricht waar ze het vak goudsmid leerde. Als ik langs haar huisje op de Putstraat loop zie ik vaker een lampje schijnen aan een tafeltje. Achter dat tafeltje maakt ze weer wat héél moois :).
Kijk even op haar website: https://falchi-jewelry.com/

Pascal Verjans
Pascal maakt speciaal voor jou iedere taart op maat, kleur en smaak zoals jij het wilt. Laatst nog een taartje bij hem gehaald in Tüddern. Bel even 06-27339770 en bestel die taart !

Eetcafé San Blas, Schin op Geul
Met eigenaar/kok Johnnie heb ik heel wat leuke momenten beleefd in onze stamkroeg Tapas. John dook vroeger wel eens van de bar af en ik ving hem dan op. Slecht voor de rug maar goed voor de borrelpraat. Samen met zijn vrouw Sonja runnen ze nu dit zuid-Amerikaanse restaurant. Wil je lachen vraag dan naar zijn beroemde broodje ‘gitaar’ als je daar gaat eten ! Of vraag eens naar de beroemde sok van hotel Atlanta in Amsterdam !
https://www.facebook.com/eetcafesanblas

Café the Groove, Sittard
Eigenaar Patje ken ik inmiddels ook al 15-20 jaar. Vroeger stond Patje vóór de bar en nu erachter. Prima gast en zorgt voor een geweldige stemming in zijn kroegje op de Putstraat in Sittard. Zoek de kroeg eens op ! Véél live-bands !
https://www.facebook.com/cafethegroove


Gastrobar Olijf, Sittard
Beryl en Lars ken ik van het stappen en onze vaste Pinkpop-camping groep. Hele lieve mensen met het hart op de goede plek én een hart voor hun nieuwe zaak. Hun tapas-kaart onderscheidt zich van de andere tapas-zaken. Zeker in de zomer is het op het terras héérlijk toeven en ook binnen is het heel gezellig.
https://www.facebook.com/olijfsittard


Restaurant MEDS
https://www.restaurantmeds.nl/


NOUS – Petits Lofts B&B van Angela & Kay Steuns
Onlangs nog een verrassingsbezoek gebracht aan Angela en Kay uit Sittard. Zij had een zaak in Sittard en hij werkte bij defensie. En wat doe je op een dag. Je pakt je boeltje bij elkaar en vertrekt met de kids naar Frankrijk en begint een bed & breakfast. Halloooo dan !
https://www.facebook.com/NOUSlofts.France




