Onze eerste stop vandaag was in een historisch, middeleeuws vestingstadje in het noorden van de provincie Burgos. Alleen de naam al was heel mooi: Poza de la Sal. Ik kwam het dorpje tegen op de site: mooiste dorpjes van Spanje. En uiteraard moesten we even gaan checken of de 300 inwoners wel zo mooi woonden. We parkeerden ons busje onder in het dorp op de parkeerplaats en liepen vervolgens omhoog door een doolhof van smalle, steile straatjes met traditionele vakwerkhuizen van wel vier verdiepingen hoog, die perfect waren gebouwd op de bergachtige helling. Grote delen van de middeleeuwse stadsmuur zoals de monumentale toegangspoorten., waren gelukkkig bewaard gebleven. Bovenin het dorp was het gezellige centrale plein. Hier vonden we een kroegje waar iedereen zelf binnen de drank moest halen en waar de dorpsoudsten de hele dag een kaartje legden. Om het kaartspel wat spannender te maken speelden ze met een inzet van muntstukken van 0,01, 0,02 en 0,05€. Hier bevindt zich ook een sort of balkon, een uitzichtpunt waar we een mooi uitzicht hadden over de uitgestrekte regio. Hier namen we een watertje en een tapasje met olijven. Het was zoooo warm bohh. Even afkoelen.

















Vrienden van Dutch Traveljunk
Loop eens binnen bij de vrienden van Dutch Traveljunk. Allemaal leuke mensen die ik persoonlijk ken 🙂
Rowan Falchi Jewelry
Rowan leerde ik een jaartje of 12 geleden kennen in mijn stamkroeg. In die tijd was ze al heel kunstzinnig en haar hoofd zat boordevol ideeën. In 2014 studeerde ze af als sieraden ontwerper aan de kunstacademie in Maastricht waar ze het vak goudsmid leerde. Als ik langs haar huisje op de Putstraat loop zie ik vaker een lampje schijnen aan een tafeltje. Achter dat tafeltje maakt ze weer wat héél moois :).
Kijk even op haar website: https://falchi-jewelry.com/

Pascal Verjans
Pascal maakt speciaal voor jou iedere taart op maat, kleur en smaak zoals jij het wilt. Bel even 06-27339770. Laatst nog een taartje bij hem gehaald in Tüddern. Bel even 06-27339770 en bestel die taart !

Café the Groove, Sittard
Eigenaar Patje ken ik inmiddels ook al 15-20 jaar. Vroeger stond Patje vóór de bar en nu erachter. Prima gast en zorgt voor een geweldige stemming in zijn kroegje op de Putstraat in Sittard. Zoek de kroeg eens op ! Véél live-bands !
https://www.facebook.com/cafethegroove


Gastrobar Olijf, Sittard
Beryl en Lars ken ik van het stappen en onze vaste Pinkpop-camping groep. Hele lieve mensen met het hart op de goede plek én een hart voor hun nieuwe zaak. Hun tapas-kaart onderscheidt zich van de andere tapas-zaken. Zeker in de zomer is het op het terras héérlijk toeven en ook binnen is het heel gezellig.
https://www.facebook.com/olijfsittard


Restaurant MEDS
https://www.restaurantmeds.nl/


NOUS – Petits Lofts B&B van Angela & Kay Steuns
Onlangs nog een verrassingsbezoek gebracht aan Angela en Kay uit Sittard. Zij had een zaak in Sittard en hij werkte bij defensie. En wat doe je op een dag. Je pakt je boeltje bij elkaar en vertrekt met de kids naar Frankrijk en begint een bed & breakfast. Halloooo dan !
https://www.facebook.com/NOUSlofts.France






