Hạ Long Bay en Ninh Bình, Vietnam 🇻🇳

Hoa Lư

In dit stadje van 300.000 inwoners hadden we ons hotel. ‘s Avonds gingen we lekker pizza eten in de stad. Daarna nog Peter ingemaakt met biljarten. Hij moet nog véél leren. Raar om te zien was dat ze hier vogelkooitjes hebben met een duif er in i.p.v. een kanarie of parkiet. Maar dat schijnt hier een traditie te zijn net zoals wij tradities hebben. Ik bedoel: wie heeft ooit besloten dat een parkiet wél in een kooitje mag. Het geroekoe schijnt een rustgevend gevoel te geven.

Dinh and Le dynasty kings

Na het ontbijt vertrokken we naar Hoa Lu Ancient Capital, de oude hoofdstad uit de 10e eeuw wat hoort bij de UNESCO-verzamellocatie: Trang An Landscape Complex. In deze stad bezochten  we de oude ruïnes die gebouwd zijn tijdens het bewind van koning Dinh Tien Hoang en koning Le Dai Hanh rond het jaar 1000. 

Tam Coc Sampan

Daarna reden we door een nationaal park naar wederom een deel van het Trang An Landscape Complex. 

Hier maakten we een prachtige boottocht over de Ngo Dong rivier. We zaten in een sampan, een vlakke roeiboot die door een man of vrouw met roeispanen wordt voortbewogen. Even zonder gekheid: we zagen dus een vrouwtje van 60 die de hele rit van twee uur aan het roeien was. En toen ze terug in het haventje was werd de sampan uitgeladen en stapten weer nieuwe toeristen in. Zo deed ze deze rit viermaal  per dag. Ze roeide dus acht uur per dag wat neerkomt op een verbrandingspatroon van 4000-5000 kcal. Die moet zich ‘s avonds thuis een tube Zaans hartkleppenvet in haar mond leegknijpen want anders waait ze na een jaar weg. Ze roeien hier trouwens allemaal met hun benen. Heel grappig om te zien. Ze halen met geknepen tenen de roeispanen boven water naar zich toe en duwen daarna met de bol van hun voet de roeispanen onder water van zich af. Ondertussen zitten ze op hun telefoon of liggen chilled achterover. Een video staat in de blog. 

Tijdens deze boottocht voeren we door enkele spectaculaire hangende grotten, zoals de Tam Coc en de Bich Dong grotten die wel 125 meter lang zijn. We moesten onze hoofden intrekken want het plafond hangt ongeveer maar twee meter boven het water. Het schilderachtige landschap langs de rivier bestaat uit kalkstenen bergen met daartussen rijstvelden. Af en toe zagen we een stenen graf van iemand met veel geld maar ook geregeld een huisje. 

Drone foto.
Drone foto.
Hoofden intrekken (!).
‘Kijk daar een aap !’
Drone foto.

Liberty Hall Tamcoc Villa

28,55€ per nacht. Mooie kamer en vriendelijk personeel. Rooftop bar heeft heel mooi uitzicht.

Binnenzwembad.
Rooftopbar.
Uitzicht rooftop bar.

Halong Bay

Vandaag zouden we een van de hoogtepunten van onze Vietnam reis gaan meemaken. Vịnh Hạ Long oftewel Halong Bay staat al heel lang op mijn bucketlist welke iedere maand groter wordt i.p.v. kleiner. Ondanks dat deze plek het meest bezochte gebied van Vietnam is wilde ik de meer dan 2000 kalksteenformaties die recht omhoog uit het turquoise water van de baai omhoog rijzen, niet missen.  We hebben altijd geluk dat we nooit in het vakantieseizoen hoeven te reizen want er voeren nu maar een handjevol boten uit tegen de helft van de prijs van wat het normaal zou kosten in de zomervakantie. 

Als ik de reisverhalen en recensies moet geloven dan wordt Halong Bay in vakantietijd helemaal overspoeld door honderdduizenden Chinezen. In één baai liggen dan gemakkelijk 50 boten aangemeerd met per boot zo’n 50 gasten. Maar buiten die baai zie, ruik en proef je de dieseldampen van de honderden andere cruiseschepen en charters. Dan wordt het hier natuurlijk een ander verhaal en schreeuwen mensen om hun moeder. 

De kalksteenformaties zijn werkelijk adembenemend en een uniek gezicht. Het blauwe water vormt een sterk kleurcontrast met de zwarte kliffen. We hadden ontzettend geluk met het weer  en vanaf een bankje achterop de boot konden we alles goed zien. Er kwamen steeds meer mensen achter op het dek dus werd het tijd om te gaan roken. Zo snel als dat ze waren gekomen tyften ze ook weer op. De jaren ‘90 slogan:’ Roken ? We lossen het samen wel op’, trek ik nog geregeld uit de la. We staan buiten dude, ga jij maar binnen zitten als de tabakslucht je teveel wordt. Of zoek een plekje op het voordek. Plek zat. 

Ook de lunch aan boord was goed geregeld en ze hadden zelfs sushi 🍣. 

Ik had helaas maar een dagtour besteld maar mij leek het ook leuk om een méérdaagse tour te doen maar dan moet je op zee overnachten en je weet een half jaar van te voren als je boekt nooit wat voor een weer het wordt en voor hetzelfde geld hadden we midden in een typhoon overnacht en waren we ons geld kwijt geweest want met een typhoon wordt hier alles gecanceld gelukkig. 

Video

Mat Quy islet

Thien Canh Son Cave

1e kamer.
2e kamer.
3e kamer.

Kayaktour

Sunset

D’Lecia Ha Long Hotel

Heel mooi hotel voor de prijs van 33,75€ per nacht.

Vrienden van Dutch Traveljunk

Loop eens binnen bij de vrienden van Dutch Traveljunk. Allemaal leuke mensen die ik persoonlijk ken 🙂

Rowan Falchi Jewelry

Rowan leerde ik een jaartje of 12 geleden kennen in mijn stamkroeg. In die tijd was ze al heel kunstzinnig en haar hoofd zat boordevol ideeën. In 2014 studeerde ze af als sieraden ontwerper aan de kunstacademie in Maastricht waar ze het vak goudsmid leerde. Als ik langs haar huisje op de Putstraat loop zie ik vaker een lampje schijnen aan een tafeltje. Achter dat tafeltje maakt ze weer wat héél moois :).

Kijk even op haar website: https://falchi-jewelry.com/

Pascal Verjans

Pascal maakt speciaal voor jou iedere taart op maat, kleur en smaak zoals jij het wilt. Bel even 06-27339770. Laatst nog een taartje bij hem gehaald in Tüddern. Bel even 06-27339770 en bestel die taart !

Eetcafé San Blas, Schin op Geul

Met eigenaar/kok Johnnie heb ik heel wat leuke momenten beleefd in onze stamkroeg Tapas. John dook vroeger wel eens van de bar af en ik ving hem dan op. Slecht voor de rug maar goed voor de borrelpraat. Samen met zijn vrouw Sonja runnen ze nu dit zuid-Amerikaanse restaurant. Wil je lachen vraag dan naar zijn beroemde broodje ‘gitaar’ als je daar gaat eten ! Of vraag eens naar de beroemde sok van hotel Atlanta in Amsterdam !

https://www.facebook.com/eetcafesanblas

Café the Groove, Sittard

Eigenaar Patje ken ik inmiddels ook al 15-20 jaar. Vroeger stond Patje vóór de bar en nu erachter. Prima gast en zorgt voor een geweldige stemming in zijn kroegje op de Putstraat in Sittard. Zoek de kroeg eens op ! Véél live-bands !

https://www.facebook.com/cafethegroove

Gastrobar Olijf, Sittard

Beryl en Lars ken ik van het stappen en onze vaste Pinkpop-camping groep. Hele lieve mensen met het hart op de goede plek én een hart voor hun nieuwe zaak. Hun tapas-kaart onderscheidt zich van de andere tapas-zaken. Zeker in de zomer is het op het terras héérlijk toeven en ook binnen is het heel gezellig.

https://www.facebook.com/olijfsittard

Restaurant MEDS

https://www.restaurantmeds.nl/

NOUS – Petits Lofts B&B van Angela & Kay Steuns

Onlangs nog een verrassingsbezoek gebracht aan Angela en Kay uit Sittard. Zij had een zaak in Sittard en hij werkte bij defensie. En wat doe je op een dag. Je pakt je boeltje bij elkaar en vertrekt met de kids naar Frankrijk en begint een bed & breakfast. Halloooo dan !

https://www.facebook.com/NOUSlofts.France

Geef een reactie